fbpx

Czym się zajmujemy?

Jeśli cierpisz z powodu dysfunkcji narządu ruchu objawiającej się bólem, obrzękiem, mrowieniem i drętwieniem lub doznałeś urazu, przeszedłeś zabieg operacyjny, AXIS-REH jest miejscem, w którym uzyskasz profesjonalną pomoc. Twoje schorzenia i dysfunkcje nie pozwalają Ci na korzystanie ze standardowych form ruchu? Potrzebujesz profesjonalnego treningu pod okiem wykwalifikowanego fizjoterapeuty, który pomoże Ci odzyskać sprawność i zgubić zbędne kilogramy.

Zajmujemy się leczeniem rehabilitacyjnym i terapią schorzeń i dysfynkcji:

Kręgosłupa lędźwiowego, piersiowego, szyjnego oraz miednicy:
– dyskopatia,
– stany po zabiegach operacyjnych,
– lumbago,
– bóle kręgosłupa,
– rwa kulszowa,
– rwa barkowa,
– neuropatie,
– bóle głowy,
– zawroty głowy,
– dysfunkcje kręgosłupa powodujące bóle promieniujące do kończyn,
– asymetrie miednicy.
Stawu ramiennego, obręcz barkowa:
– bóle okolicy obręczy barkowej,
– przeciążenia i uszkodzenia stożka rotatorów,
– przeciążenia i uszkodzenia ścięgna głowy długiej mięśnia dwugłowego,
– niestabilność stawu ramiennego,
– bóle stawu barkowo- obojczykowego,
– stany po urazach i zabiegach operacyjnych stawu ramiennego i obręczy barkowej.
Stawu łokciowego:
– łokieć tenisisty i golfisty,
– stany po urazach i zabiegach stawu łokciowego,
Stawu nadgarstkowego i ręki:
– zespół cieśni kanału nadgarstka,
– choroba de Quervain,
– palec trzaskający,
– drętwienie i mrowienie rąk,
– uszkodzenia chrząstki trójkątnej,
– stany po urazach i zabiegach,
Stawu biodrowego:
– zmiany zwyrodnieniowe,
– zespoły przeciążeniowe,
– biodro trzaskające,
– konflikt udowo- panewkowy,
– po zabiegach endoprotezoplastyki, artroskopiach, zespoleniach,
Stawu kolanowego:
– po zabiegach artroskopowych i rekonstrukcjach więzadłowch,
– po urazach mięśniowych, skręceniach,
– zmiany zwyrodnieniowe,
– nieoperacyjne uszkodzenia łąkotek, więzadeł, chrząstki stawowej,
– boczne przyparcie rzepki.
Stawu skokowego i stopy:
– po skręceniach i innych urazach,
– niestabilność,
– ostroga piętowa,
– zespoły przeciążeniowe, obrzęki,
– paluch koślawy,
– metatarsalgia.
Stawu skroniowo-żuchwowego:
– niestabilność, trzaski,
– bóle głowy,
– asymetrie stawów,
– ograniczenia ruchomości (otwieranie ust)

NaszaOferta

TERAPIA MANUALNA

Ortopedyczna Terapia Manualna jest wąską specjalizacją w obrębie Fizjoterapii ukierunkowaną na ręczne badanie i leczenie pacjentów z tzw. dysfunkcjami narządu ruchu, a więc z bólem, przykurczem i niestabilnością w obrębie stawów kończyn górnych, dolnych, stawów skroniowo-żuchwowych oraz w obrębie poszczególnych odcinków kręgosłupa.

OSTEOPATIA I TERAPIA WISCERALNA

 

Osteopatia jest metodą leczenia manualnego, poprawiającą prawidłowe funkcjonowanie całego organizmu, poprzez odpowiednie wykorzystanie własnej zdolności do regeneracji tkanek. Lecząc wykryte zaburzenia mobilności, przywraca się integralność strukturalną. Całościowe leczenie będzie uwzględniało także układ trzewny (narządy wewnętrzne- terapia wisceralna) i czaszkowy-krzyżowy (czaszka, kość krzyżowa i ich połączenie).

TRENING REHABILITACYJNY

Działanie mające na celu przywrócenie kontroli nerwowo – mięśniowej oraz uruchomienie mechanizmów dostosowujących wzorce mięśniowe w celu zachowania stabilności lokalnej i globalnej (równowagi). Trening funkcjonalny ma na celu przywrócenie utraconej przez pacjenta funkcji, zwiększenie wydajności lub poprawę wzorca ruchu. Diagnostyka metaboliczna na wadze Tanita pozwoli zbadać stan wyjściowy oraz monitorować w trakcie cyklu treningowego zawartość tkanki tłuszczowej, mięśniowej, kostnej oraz wody w stosunku do obwodów ciała.

FIZYKOTERAPIA

Do elektroterapii wykorzystuje się prąd stały, zmienny lub impulsowy. W zależności od wskazań wykonuje się zabiegi z wykorzystaniem prądów: faradycznych, rosyjskich, interferencyjnych, diadynamicznych, wysokonapięciowych, galwanicznych, TENS, mikroprądów. Ultradźwięki są związane z falą dźwiękową, ale o wyższej częstotliwości. Zastosowanie dwóch rodzajów terapii w tym samym czasie wobec tych samych tkanek opisuje się jako terapię skojarzoną.

Rehabilitacyjne Ultrasonograficzne Obrazowanie (RUSI)

RUSI to dodatkowa  procedura z wykorzystaniem ultrasonografu pomagająca  fizjoterapeutom w ocenie morfologii i funkcji mięśni i pokrewnych tkanek miękkich (ścięgien, więzadeł)  podczas ćwiczeń i diagnostyki funkcjonalnej. RUSI jest wykorzystywane jako pomoc w stosowaniu interwencji terapeutycznych mających na celu poprawę funkcji nerwowo-mięśniowych.

PRZEZSKÓRNA ELEKTROLIZA EPTE

Jak działa EPTE®?
Urządzenie wytwarza mikroprąd elektryczny, który aplikowany jest bezpośrednio na uszkodzoną tkankę ścięgna za pomocą cienkiej igły. Dzięki temu inicjuje się proces elektrolizy w uszkodzonej tkance; konwertowanie soli i wody do wodoru, chlorku oraz wodorotlenku sodu. Ta ostatnia substancja działa pobudzająco na wytwarzanie odpowiedzi immunologicznej układu a co za tym idzie – stymuluje ciało do automatycznej regeneracji oraz wytwarzania nowych zdrowych tkanek. Za pomocą modulatora intensywności EPTE® (μA/cm2) można wytwarzać kontrolowane zapalenie, niezbędne do wyleczenia tendinopatii. Mikroprądy o małej intensywności zwykle nie są odczuwalne przez pacjenta.

KINESIOLOGY TAPING

Terapia Kinesiology Taping to sensoryczne oddziaływanie plastra na organizm w celu wykorzystania możliwości kompensacyjnych organizmu. Pomocna w terapii bólu, korekcji układu powięziowego, reedukowaniu czynności ruchowych. Adresatem terapii może być każda osoba u której testy wskazują na możliwość redukcji objawów. Testy dają ocenę ogólnego funkcjonowania organizmu oraz informacje jakie obszary są zaburzone i związane z istniejącymi objawami.

Pierwsza wizyta

Na pierwszej wizycie zostanie przeprowadzona diagnostyka funkcjonalna, która składa się z:
– Wywiadu
– Badania przedmiotowego (badanie kliniczne, funkcjonalne, badania dodatkowe)
– Diagnozy
– Określenie zaburzeń funkcjonalnych, uszkodzeń i dysfunkcji pozwoli na dobranie indywidualnego planu leczenia uwzględniającego odpowiednie techniki manualne, zabiegi fizykoterapeutyczne i ćwiczenia lecznicze.

Prosimy o okazanie pełnej dokumentacji medycznej (karty informacyjne, informacje na temat przebytego leczenia) oraz badań diagnostycznych (USG, rezonans magnetyczny, tomografia komputerowa, EMG itp.) na pierwszej wizycie.

AXIS SLEEPING PILLOWPoduszki anatomiczne

są dostosowywane i dobierane do indywidualnych cech anatomicznych kręgosłupa. Zostały zaprojektowane przez fizjoterapeutów, wykładowców akademickich Uniwersytetu Medycznego na podstawie wieloletnich doświadczeń w pracy z pacjentami z dolegliwościami bólowymi odcinka szyjnego kręgosłupa.

Naszalokalizacja